נופש מרכז "יחד" משפחות

נופש מרכז "יחד" משפחות

חפש מרכז
צור קשר
נופש מרכז "יחד" משפחות
נופש מרכז "יחד" משפחות
בתחילת חודש יוני נערך נופש המשפחות הראשון של מרכז "יחד" למשפחות של ידיד נפש מקבוצת עמל ומעבר. 
הנופש נערך בשיתוף עם משרד הבריאות וגב' דינה ברק- מנהלת תחום בכירה ממשרד הבריאות : משפחות, תיאום טיפול ופניות הציבור. 
הנופש נערך במלון מעלה החמישה, והשתתפו בו למעלה מ-400 משפחות של מתמודדים שהגיעו מכל קצוות הארץ: מקרית שמונה שבצפון ועד באר שבע שבדרום. במשך יומיים השתתפו המשפחות בסדנאות, הרצאות וקבוצות שעסקו בהתמודדות עם בן משפחה הסובל ממצוקה נפשית. 
האווירה הייתה מאוד מרגשת. לרוב הנוכחים הייתה זו הפעם הראשונה בה זכו לקבל הכרה ותשומת לב לתפקידם החשוב והקשה כל כך של תמיכה בבן משפחה מתמודד. 
במהלך אחת הסדנאות, אחת האימהות שיתפה כי בנה מתמודד עם בעיה נפשית, אבל הוא חושב שאין לו בעיה והבעיה היא של המשפחה. היא התחילה לקבל ליווי ותמיכה לפני כשנה מאליז- מנהלת מרכז "יחד" באשקלון של ידיד נפש. האם שיתפה כמה הליווי היה נחוץ ומועיל לה ולמשפחתה : "זהו שירות נחוץ ביותר. קיבלנו מידע רב ויתרה מזאת- הקשבה, הבנה, עצה טובה. למדנו על החשיבות של התמיכה, אהבה והרבה הרבה סבלנות עבור המתמודדים. היום, שנה לאחר תחילת הליווי, בני, שישב בבית או יותר נכון בחדרו,  מצא עבודה בכוחות עצמו ומתמיד בזה, עובד שעות רבות ביום ומאוד מוערך. אני מבקשת להודות לכל העוזים במלאכה במרכז באשקלון, וביחוד לאליז שעושה את מלאכת הקודש הזו בלב רחב ופתוח, בסבלנות ובאמונה שהכל אפשרי...".
גב' אליז בנרויו - מנהלת מרכז "יחד" באשקלון, וגב' נינה שהם- מנהלת ידיד נפש, הדגישו במהלך ההרצאות את החשיבות של התמיכה במשפחות בתהליך ההחלמה והשיקום של המתמודדים ואת השורה הארוכה של דרכי התמיכה והסיוע הניתנים במרכז "יחד" באשקלון עבור המשפחות.  
אנחנו מודים לכל המשתתפים שהיו בנופש, מזמינים אתכם לבוא ולהיפגש איתנו במרכז "יחד" באשקלון,  ומחכים לראותכם גם בשנה הבאה.
לוגו אתר בטעינה
כל הזכויות שמורות לעמל ומעבר | מפת האתר