החלמה לאחר ניתוח

החלמה לאחר ניתוח

חפש מרכז
צור קשר
החלמה לאחר ניתוח
החלמה לאחר ניתוח

התאמת אופן הטיפול הסיעודי

עזרה סיעודית לאחר ניתוח או אשפוז וגם המשך טיפול סיעודי בבית לאחר תקופת האשפוז, חייב להיות מותאם למטופל בהתאם למצבו הבריאותי, המלצות הרופאים והאחיות והרצון של המשפחה לדאוג לבן המשפחה הזקוק לסיעוד. בגדול ניתן לחלק את הסיעוד לשני סוגים עיקריים:
  • סיעוד מורכב – סיעוד המתבצע במשך 24 שעות ביממה ו- 7 ימים בשבוע ולכלול את כל הפעולות כגון רחצה, אכילה, הלבשה, ניידות היגיינה אישית, ליווי וביצוע סידורים. בדרך כלל יהיה מדובר בטיפול המצריך השגחה רפואית צמודה באמצעות מטפל סיעודי בעל הסמכה מתאימה לסוג הבעיה הספציפי של המטופל. לכן, כדאי מאוד לבחור היטב את המטופל המתאים, הן מבחינת הרישיונות והן מבחינת ההסמכה.
  • סיעוד קל – סיעוד של כמה שעות ביום או כמה ימים בשבוע. הכל תלוי במצבו של המטופל ושל משפחתו הדואגת לו. בדרך כלל יהיה מדובר במטופלים הזקוקים לעזרה רק במהלך היום והם יכולים לתפקד באופן חלקי במידת הצורך בשעות הלילה וברוב ימות השבוע.

ישנם מקרים בהם המשפחה מזמינה שירותים נוספים כגון טיפול רפואי במהלכו המטפל מלווה את הקשיש לביקורי רופאים ודואג לאספקת תרופות וטיפול בסביבת הקשישים הכולל ניקיון וסידור הבית. ישנה גם אפשרות להרחיב את הסיעוד לסיפוק הלווי החברתי במהלכו המטפל יארח חברה למטופל על ידי ניהול שיחות והקשבה.

טיפול בקשישים לאחר החלמה מניתוח

הליך ההחלמה מניתוח בקרב אנשים קשישים זהו הליך איטי, ממושך ומורכב. מה שכן, ועל כך מצביעים כל המחקרים, הליך ההחלמה המתבצע בביתו של הקשיש (בסביבה המוכרת לו היטב, רגועה וידידותית) יהיה הרבה יותר קצר מזה שבמקום אחר. לכן משפחות רבות מזמינות לבן המשפחה היקר להם מטפלת סיעודית צמודה למשך זמן ההחלמה כדי שתטפל בו בכמה דרכים ועל פי הנחיות הרופאים והאחיות: תעזור לו לקחת את התרופות בזמן, תשמור על רמת ההיגיינה האישית שלו ושל ביתו, תארח לו חברה ותסייע לו בסידורים שונים. אך לעיתים קורה שגם כאשר הליך ההחלמה מסתיים הקשיש עדיין זקוק לסיעוד, בעיקר כדי לשמור על מצבו הבריאותי ברמה תקינה ולמזער את הסכנות העלולות להביאו לניתוח חוזר.

בחינת אפשרויות לדיור מוגן סיעודי

כמעט בכל בית לדיור מוגן ישנה היום מחלקה לסיעוד מוגן. להבדיל מבית אבות שגם שם ישנה מחלקה כזו, בדיור מוגן המטופל זוכה לתנאים הרבה יותר טובים. השירות שם ברמה הרבה יותר גבוהה וגם רמת איכות החיים זהה כמעט לחלוטין לסביבה הטבעית בבית פרטי. בדיור סיעודי מוגן מעניקים למטופלים רמת ביטחון גבוהה, תוכניות תרבות, פעילויות ספורט ופנאי, חדר אוכל איכותי, שירותי כביסה, ניקיון ועוד. למעשה מדובר במגורים ברמה של חמישה כוכבים המלווים בטיפול צמוד של מטפלים מוסמכים בהתאם לסוג הטיפול לו זקוק הקשיש לאחר החלמה מניתוח, לצד כל התנאים הנחוצים להחלמה מהירה ובטוחה אותם לא ניתן למצוא בסביבה ביתית.

לוגו אתר בטעינה
כל הזכויות שמורות לעמל ומעבר | מפת האתר