הקרן לרווחת נפגעי השואה

הקרן לרווחת נפגעי השואה

חפש מרכז
צור קשר
הקרן לרווחת נפגעי השואה
הקרן לרווחת נפגעי השואה
הקרן לרווחת נפגעי שואה מסייעת לקשישים שחיו תחת הכיבוש הנאצי בתקופת מלחמת העולם השנייה ועברו את התקופה בגטאות, מחנות ריכוז או במסתור, תוך סיכון חיים, או שחיו בארצות שהיו גרורותיה של גרמניה הנאצית כגון: רומניה, צרפת, איטליה והונגריה, וסבלו מרדיפות הנאצים.

הקרן מסייעת גם לקשישים שברחו משטח הכיבוש: מגרמניה אחרי 1933, מאוסטריה אחרי 1938, ומיתר הארצות אחרי פרוץ המלחמה והכיבוש עד ליום 8.5.1945. וכן לניצולי שואה שמקבלים רנטה, תגמולים מהאוצר או מי שבזמנו קיבל פיצוי חד פעמי של 50 מארק או מלגת לימודים, וכן יהודי טוניס ולוב מאזורים מסוימים.

תחומי הסיוע של הקרן לרווחת ניצולי השואה :
  • 9 שעות עזרה סיעודית לשבוע לבעלי אישור קבלת 16 או 18 שעות לשבוע (150% או 168% גמלה) מהמוסד לביטוח לאומי. ניתן לפנות לעובדות הסוציאליות בסניף עמל ומעבר הקרוב למקום מגוריכם, לצורך סיוע במילוי הטפסים.
  • מימון של 50 שעות עזרה סיעודית על ידי מטפלים סיעודיים ו/או עובדים זרים בבית לניצולי שואה, אשר אינם מקבלים גמלת סיעוד והשתחררו מאשפוז בבית חולים. את הבקשה ניתן להגיש רק על ידי העובדת הסוציאלית בבית החולים לפני השחרור. מתן עזרה סיעודית מותנה בהמלצה של בית החולים ובמבחני הכנסות. ניתן לקבל גמלה זו רק פעם בשנה ופעמיים במשך כל החיים.
  • השתתפות במימון לחצן מצוקה.
  • מענקים אישיים במגוון תחומים, כגון: טיפולי שיניים, מכשירי שמיעה, תרופות, ציוד רפואי ועוד.

פרטים נוספים ניתן לקבל באתר הקרן לנפגעי שואה:
http://k-shoa.org

רשת עמל ומעבר מספקת את כל השירותים הסיעודיים למטופלים סיעודיים בישראל.
הקבוצה מעסיקה מטפלים סיעודיים מקומיים, רופאים ומגוון מטפלים פרא - רפואיים וכן מנהלת מרכזים גריאטריים ורשת של בתי אבות סיעודיים.
עמל ומעבר משתפת פעולה עם חברת מייג′ור 22 המתמחה באיתור, הכשרה והסדרת העסקה של עובדים זרים בסיעוד.
לוגו אתר בטעינה
כל הזכויות שמורות לעמל ומעבר | מפת האתר