התחלה מחדש

התחלה מחדש

חפש מרכז
צור קשר
התחלה מחדש
התחלה מחדש
הדרך שלנו לשחרור מתחים ולשימור סביבת עבודה נעימה בדרך להצלחה.

שיבה טובה ובריאות שלמה היא השאיפה של כולנו. בפועל, כחלק מתהליך הזדקנות והגעה למצב סיעודי הנזקק לעזרת אחר, נגרמים מצבים של אי הבנה, היפגעות, קצרים בתקשורת או הצטברות של כעסים בין אנשים והינם חלק טבעי מכל אינטראקציה אנושית אינטנסיבית, בין אם בזמן העבודה ובין אם במסגרת הסיעודית.

אנו בעמל ומעבר מאמינים כי רגשות חיוביים ואווירה נעימה, מסייעים לנו לתת את השירות הטוב ביותר ללקוחותינו בין אם בבית אבות סיעודי או בעזרת מטפלים סיעודיים בבית. לכן, פיתחנו לאורך שנות פעילותנו כלי מובנה המנחה ומסייע לנו בפתרון מצבים אלו.

במקרים של התנגשות בין אנשים בצוות, של מתח וכעס עם בני משפחה של דיירים בבית הסיעוד ובמרחב היחסים האישיים שמחוץ למקום העבודה מסייע כלי זה, "התחלה מחדש", לצמוח גם מתוך מצבים שליליים, להתגבר עליהם ולהמשיך לשמור על סביבת העבודה הנעימה ביותר.

" התחלה מחדש " מתבצעת באמצעות ארבעה צעדים פשוטים:

שלב ראשון "השקיית פרחים" השלב הראשון הוא "השקיית פרחים" (שאפשר לבצעה גם תוך הגשת פרח אמיתי) - דרך לומר מילים טובות גם לא במצבי משבר, לדוגמה לציין מקרה מסוים בו מישהו אמר או עשה משהו שהערכנו.
זו הזדמנות להאיר את יתרונותיהם ותרומותיהם של האנשים איתם יש לנו קשר ואיתם קרה לנו קצר (מטפלים בבית, *עובדים זרים, מטפל סיעודי), וכך נוכל לצעוד צעד ראשון בתהליך של תיקון ויציאה לדרך חדשה.

שלב שני הבעת חרטה
בשלב הזה של תהליך/התיקון אנו מזהים מקרה של חוסר מיומנות מצידנו: בכוונה, במילה, או במעשה, לוקחים אחריות עליו ומודים בו בפני האדם בו פגענו, או שעימו קרה לנו הקצר. זקנה ומוגבלות בתפקוד מחייבות רגישות גבוהה ביותר מצד המטפל. בשל הקרבה הגדולה בין שני האנשים (המטפל והמטופל) ולעיתים חוסר תקשורת בסיסי הנובע הבדלי תרבויות יש להיות מוכן להיעזר בכלי הבעת חרטה.

שלב שלישי ביטוי של כאב
השלב השלישי הוא שיתוף בפגיעה שנפגענו מהאחר איתו אנו עורכים את ה"התחלה מחדש". אנו נותנים ביטוי לכאב שלנו – צעד שלא קל לעשות אותו.
בפתיחה, עוד לפני ביטוי הכאב (ואף כי כבר נאמרו מילות השקייה בשלב הראשון) נכון להשקות שוב ולומר מילים של הערכה לשותף כך שיהיה קל יותר להמשיך.
צעד זה נערך בדרך כלל באופן פרטי, ואם אפשר יחד עם צד שלישי - מישהו ששני הצדדים מעריכים ובוטחים בו - כמתווך.

שלב רביעי בקשת תמיכה
במצב של הקלה לאחר שלושת השלבים הקודמים, כאשר נוצרה אוירה של סליחה ואמון מבשילה האפשרות גם לבקש עזרה ותמיכה מהאחר. זהו רגע משמעותי בו מוכנים לוותר על מאבק של כוח, להודות בנקודת חולשה ומוכנים לקבל עזרה.
לאחר מכן, קל לצאת לדרך חדשה של הבנה, שיתוף והרמוניה.

לייעוץ והכוונה ללא תשלום:
1700-700-390

רשת עמל ומעבר מעסיקה כ- 10,000 עובדים אשר נותנים מענה של טיפול סיעודי על ידי מטפלים סיעודיים מקומיים.
* קבוצת עמל משתפת פעולה עם חברת מייג′ור 22 המתמחה באיתור, הכשרה והסדרת העסקה של עובדים זרים בסיעוד.
לוגו אתר בטעינה
כל הזכויות שמורות לעמל ומעבר | מפת האתר