מדריך בתי אבות סיעודיים חלק ב

מדריך בתי אבות סיעודיים חלק ב

חפש מרכז
צור קשר
מדריך בתי אבות סיעודיים חלק ב
מדריך בתי אבות סיעודיים חלק ב

מציאת בית אבות סיעודי

לא קל למצוא את בית האבות הנכון, ואתה עשוי להילחץ למצוא מהר מקום עקב אשפוז או הידרדרות המצב הבריאותי של יקירך. ככל שיהיה בידך יותר מידע, הסיכוי שלך למצוא את ההתאמה הנכונה יהיה גדול יותר. הנה כמה טיפים שיצמצמו את אפשרויות החיפוש שלך:
התחל עם הפניות. האם יש רופא או מומחה במשפחתך למתן המלצות? האם יש לך חברים שהתנסו בהכנסת הוריהם לבתי אבות? מישהו עם ניסיון ממקור ראשון יכול לעזור לך לצמצם את האפשרויות. עם זאת, זכור כי הצרכים שלך עשויים להיות שונים מאלה של אחרים.
למד את עצמך. קרא באינטרנט על בית האבות, על השירותים שהוא נותן ונסה לאתר המלצות. קבוצות תמיכה או פורומים שונים יכולים לספק גם הם המלצות למחפש המקום המתאים.
שקול את הצרכים הרפואיים של יקירך. בתי אבות שונים עשויים להיות מומחים בתחומים שונים. כדאי לבדוק האם יש להם ניסיון בטיפול במצבים כגון אלצהיימר או שבץ? או שאתה מחפש שיקום לטווח קצר יותר?
שיקול של מרחק. באופן כללי, לבני משפחה וחברים קל ונוח יותר לבוא לבקר בבית אבות הקרוב לביתם.

בודקים בתי אבות סיעודיים?

ברגע שתצמצם את רשימת בתי האבות הפוטנציאלים, זה הזמן לתכנן ביקור. הביקור הוא מפתח להבנה אם בית האבות מתאים לך. בדומה לאפשרויות הדיור המוגן, האנשים שהופכים את המקום למה שהוא, הם הדיירים והצוות. בבית אבות, תצטרך גם לוודא כי טיפול רפואי מועבר כראוי ובאופן מיידי.

מה לחפש בצוותי בתי אבות סיעודיים:
באיזו תדירות בית האבות מבצע את תחלופת העובדים? מהי רמת האיוש בימי חול, בסופי שבוע, ובערבים?
האם יש לצוות זמן לדבר איתך, או שהוא תמיד ממהר?
איך הם מתמודדים עם בריאות הדיירים? האם יש תרופות ונהלים מסודרים? איך הם מתמודדים עם מצבי חירום או תאונות כמו נפילות?
האם אתה רואה אותם נותנים יחס חם עם הדיירים הנוכחיים?

מה לחפש בדיירים ובני משפחותיהם:
האם הדיירים נראים שמחים ועסוקים, או שהם מטושטשים ואפתיים מרוב תרופות? האם הם נראים נקיים ומטופחים? האם הם מצטיירים כאנשים שיקירך ייהנה להכיר? איך הם מגיבים אליך? נסו להתבונן במפגשים חברתיים כגון ארוחות או פעילויות אחרות. האם הם הדיירים מקבלים עזרה בזמן האוכל במידה וצריך, ואיך הם מגיעים לאזורי האיסוף?
אם אתה רואה משפחות מבקרות, אתה יכול לשאול אותן על התרשמותן מהבית ואיך יקירם טופל.

מה לחפש במתקן בית האבות:
ניקיון. האם המתקן נקי? האם אתה מריח שתן או מפיגי ריחות חזקים העלולים לחפות על ריח של שתן?
מזון. אילו סוגי ארוחות מוגשות בדרך כלל? האם הן נראות מזינות ומעוררות תיאבון? איך מטפלים בדיאטות מיוחדות? איך מטפלים במי שמתקשה להגיע או לאכול, איזו עזרה ניתנת להם?
הֶסדֵר. באופן מסורתי, בתי אבות סיעודיים פועלים כמו מוסד רפואי, לרבות מרפאה סיעודית האחראית על מתן תרופות. עם זאת, כדאי לברר על בתי אבות סיעודיים הנותנים גם הרגשה ביתית של קהילות קטנות.
פעילויות. האם ישנן פעילויות איכות זמינות לדיירים? כיצד משתתפים בהן, אם בכלל, המתקשים מבחינה בריאותית?
ניסיון עם מצבך. אם ליקירך יש אלצהיימר למשל, האם יש פעילויות ועיסוקים מיוחדים למצבו? איך הצוות מטפל בבעיות התנהגותיות כמו שוטטות?
עלות. יש להשוות עלויות וכמה הביטוח הסיעודי יכול לכסות.

טיפול ברגשות לעבור לבית אבות סיעודי

העברה לבית אבות מביא שורה שלמה של רגשות שונים. כל עזיבת בית משאירה מאחוריה קצת עצב וזיכרונות מוכרים. אם הכניסה לבית האבות נבע מאשפוז, המעבר עשוי להיות פתאומי וייתכן שלא היה לך זמן אפילו לעבד את מה שקרה. אם נוסיף לזה את הצרכים הרפואיים המוגברים והירידה בניידות של יקירך, לא פלא שהמעבר לבית אבות יכול להיות כל כך מלחיץ. יקירך עשוי אפילו להרגיש כעס ונטישה על ידי בני המשפחה, גם אם הוא מבין שהם לא יכולים לספק את רמת הטיפול שהוא צריך. כעס וצער הם רגשות נורמליים לחלוטין.

אתה עלול להרגיש אשם על כך, שאינך יכול לספק ליקירך טיפול ושהוא צריך לבצע את המעבר הזה. אתה עשוי לחוש הקלה שיקירך מקבל את הטיפול שהוא זקוקים לו, מהולה באשמה חזקה. בני משפחה אולי יתווכחו אם בית האבות הוא הכרחי, איפה הוא צריך להיות ממוקם, ומי צריך למלא את המשענת התמידית מצד המשפחה.

הקלת המעבר

כל אחד צריך זמן. צריך לתת ליקירך זמן להסתגל למעבר ולהשלים עם רגשותיהם. אל תנסה לטאטא כעס וצער מתחת לשטיח. נסה להתחשב בקשיי המעבר של יקירך.

ככל שהדבר אפשרי, המבוגר הוא שצריך לקבל את ההחלטות לגבי המקום הטוב ביותר בשבילו משלל בתי אבות סיעודיים האפשריים. במידת האפשר, הוא או היא צריכים לבוא לביקורים במקום בעת קבלת ההחלטה, לעשות את הבחירה מה לקחת וכיצד להתאים אישית את החדר. אם המבוגר אינו מסוגל, בני משפחתו צריכים לנסות לחשוב מה הוא היה רוצה. הצטיידות בחפצים אישיים כמו שמיכה מוכרת או מוסיקה אהובה, למשל, עשוי לספק לו נחת גם אם הוא לא מסוגל להביע את מילותיו.

טיפים עבורך

שמור על קשר קבוע. גם אם אתה גר רחוק, ידוע כי שיחות תכופות, התכתבויות וביקורים יכולים לעשות הבדל גדול. ביקורים סדירים על ידי בני משפחה וחברים עוזרים מאוד להקל על המעבר. הזמן את יקירך לאירועים משפחתיים ככל האפשר.

הישאר מעורב. שמירה על קשר קבוע לא רק ירגיע את יקירך, אלא גם יאפשר לך לשמש כמעין עורך דין עבור הצרכים שלו. גם אם בחרת את המתקן הטוב ביותר, אתה רוצה לוודא שהטיפול שיקירך מקבל ממשיך להיות ברמה הגבוהה ביותר, לכן מומלץ להרבות בביקורים, ולהכיר את הדיירים האחרים מסביב ואת הצוות המטפל. ככל שאתה יותר מורגש, אתה תעזור יותר ליקירך גם בשעות שאינך נמצא במקום.

לוגו אתר בטעינה
כל הזכויות שמורות לעמל ומעבר | מפת האתר