מטפלות סיעודיות משתפות

מטפלות סיעודיות משתפות

חפש מרכז
צור קשר
מטפלות סיעודיות משתפות
מטפלות סיעודיות משתפות
מטפל / מטפלת סיעודית, נמצאים עם המטופלים לאורך שעות ארוכות ומאתגרות, כל יום ויום. כדי להיות מטפלת סיעודית טובה, צריך להיות אדם מיוחד, המכיל קשת של תכונות המאפשרות לו להתמיד ולעשות את תפקידו על הצד הטוב ביותר. מטפלת סיעודית צריכה לדעת את התפקיד הפיזי אך לא פחות חשוב, את התפקיד הרגשי שהיא ממלאת בחיי המטופל.
עליה להיות רגישה ואמפטית, זמינה, מיומנת. לתקשר בשפת המטופל ולשמור על קשר עם בני משפחתו הדואגים לו.

רשת עמל ומעבר מעסיקה כ- 10,000 עובדים בתחום הסיעוד. רבים מהם, מטפלים ומטפלות סיעודיות אשר עוברות הכשרה וסדנאות תקופתיות, ריענונים ופגישות קבוצתיות. כל זאת כדי לשמור על היכולת והמוטיבציה, להיות עם המטופל ועבורו בכל רגע נתון.

לפניכם מספר סיפורים אישיים של מטפלות סיעודיות, החולקות מדוע בחרו במקצוע. חלק מהשמות מובאים בראשי תיבות לבקשתן.

  • ל: אני עליתי לארץ לפני 10 שנים, ההורים שלי נשארו שם, הם הולכים ומזקינים ואני רחוקה מהם ולא יכולה לעזור. אצלנו ברוסיה לא שולחים את ההורים לבתי אבות, מטפלים בהם בבית עד סוף חייהם. כואב לי מאד שאינני יכולה לעזור להם עכשיו, אבל העבודה שלי עם קשישים נותנת לי את ההרגשה כאילו אני מטפלת בהורים שלי וזה מקל עלי, אני מרגישה שיש לי תפקיד חשוב ואני נותנת את כל הלב בעבודה. 

  • י: אני טיפלתי באימי בבית כאשר חלתה. זו הייתה תקופה קשה מאד בשבילי והיה לי חשוב מאד לא לעזוב אותה ולתת לה כל מה שיכולתי על כל מה שנתנה לנו כל החיים. אחרי שנפטרה ואני התחזקתי הבנתי כמה התפקיד הזה מתאים לי וכמה אני רוצה להשקיע בטיפול בקשישים הזקוקים להרבה חום ולטיפול מסור. אני אוהבת מאד את העבודה שלי.

  • רחל: כאשר אני רואה כמה האנשים הקשישים זקוקים לי וכמה תודה הם אומרים, אני מרגישה מה אני שווה. זה נותן לי הרבה כוח להמשיך עוד יום ועוד יום.

  • מ: במלחמה, כאשר שרקו הקטיושות מסביב, היה פחד מוות לצאת מהמקלט וללכת לטפל בקשיש בביתו. אני לא ויתרתי על אף יום, ידעתי שהוא מחכה לי ופוחד מאד להיות לבד בבית.

  • לי: אני רק בת 21 ואני רואה כמה נותנת לי העבודה עם הקשישים, איך אני נהיית רגישה ובוגרת יותר. היום כאשר אני נפגשת עם בני גילי, אני מרגישה כאילו אני מבוגרת מהם והם פונים אלי ומתייעצים איתי בדברים שונים.

זהו רק מדגם קטן הרומז על משמעות תפקיד הטיפול ועל מקור החום והכוח של עובדינו.
לוגו אתר בטעינה
כל הזכויות שמורות לעמל ומעבר | מפת האתר