עבודה עם בני משפחה

עבודה עם בני משפחה

חפש מרכז
צור קשר
עבודה עם בני משפחה
עבודה עם בני משפחה
על מנת להגשים את חזון עמל ומעבר עבור לקוחותינו, עלינו לפגוש ולהתמודד גם עם בני המשפחה – דואגים, חרדים ומתמודדים עם שאלות הטיפול הקיומיות, עם שאלות הזיקנה וסוף החיים ועם תהיה כיצד לארוג ולסגור את הקשר רב השנים שלהם עם יקיריהם.

מרבית השאלות שאנו נשאלים על ידי קרובי משפחה דואגים, נוגעות להתמודדות עם הנושאים הדחופים והבסיסיים ביותר עבורם : איך משלבים מטפלים בבית, איך בוחרים מטפלים סיעודיים, מה נדרש מהם על מנת להסדיר באופן חוקי העסקת עובדים זרים.*

שאלות אחרות נוגעות בנקודות הרגישות ביותר. עבודה עם קשישים (במקרה זה הורים וקרובים). כיצד בוחרים מטפל מיומן בעבודה עם קשישים ? איזה ניסיון מקצועי יש להם ? האם עברו כמטפלים סיעודיים בישראל בעבר ? האם יש להם המלצות ממשפחות אחרות על היותם מטפלים בבית ?

מתן תשובות לשאלות אלו רלוונטי לעיתים לבני המשפחה אף יותר מאשר לקשישים עצמם, כאשר הם מגיעים לשלב סיעודי או דמנטי. לכן, אנו רואים בבני המשפחות שותפים מלאים לתהליך הטיפול והליווי של הקשישים. ללא התמיכה והשותפות שלהם בעבודתנו, לא נוכל למצות את תפקידנו.

הבנה זו מנחה אותנו בבניית הכלים והדרכים לשיפור מתמיד של השירות עם הקשישים ובני משפחותיהם, תוך כדי שיתוף והקשבה לרגשות ולחששות השונים העולים במהלך מפגשים שאנו יוזמים עם בני המשפחה.

בניית דיאלוג הדוק עם בני המשפחות לאורך זמן, מתבטא בנקודות מפגש רבות, בהן:
  • חגיגות לציון אירועים ומועדים משותפים כמו במשפחה מורחבת ברשת בתי הסיעוד.
  • מפגשים תקופתיים עם כל משפחה או נציג שלה, על מנת לשמוע מהם על שלומם והרגשתם וכן שביעות רצונם מיחס המטפלים הסיעודיים בפרט.
  • קבוצות למידה של בני המשפחה בבית הסיעוד.
  • שיחות וסדנאות קבועות, המכוונות להבנת בני המשפחה ולתמיכה בהן לאור השינוי במצב קרוב המשפחה והמצב המחייב שילוב מטפלים סיעודיים.
  • קבוצות תמיכה לבני משפחה במסגרת ענף טיפולי הבית, הנותנות הזדמנות לשיתוף, התבוננות ולמידה של התהליכים האוניברסליים בשאלות הזיקנה והחולי, הזדקקות לעזרת מטפלים בבית הקשיש והתנסות בדרכים של קשר ותמיכה. 

* קבוצת עמל משתפת פעולה עם חברת מייג′ור 22 המתמחה באיתור, הכשרה והסדרת העסקה של עובדים זרים בסיעוד.

לוגו אתר בטעינה
כל הזכויות שמורות לעמל ומעבר | מפת האתר