עובדים זרים לסיעוד

עובדים זרים לסיעוד

חפש מרכז
צור קשר
עובדים זרים לסיעוד
עובדים זרים לסיעוד
לסיוע במציאת מטפל\ת סיעודית אונליין הקישו כאן!!!
כשאנו צעירים ובריאים, קשה לנו, בדרך כלל, לחשוב על הצורך בעובדים זרים לסיעוד או בצורך בעזרה סיעודית באופן כללי. יחד עם זאת, כאשר אנו הולכים ומתבגרים, אנו נחשפים לצורך הזה יותר ויותר בין אם אצל הורינו, סבינו או אצל השכנים. בסופו של דבר, כל אדם מכיר לפחות אדם אחד בעל צורך בעזרה של עובדים זרים לסיעוד.

מהי עזרה סיעודית?

עזרה סיעודית נדרשת כאשר אדם איננו מסוגל, מבחינה פיזיולוגית ומסיבות כאלו ואחרות, לנהל בעצמו את חיי היום יום שלו. לדוגמה, אדם אשר איננו מסוגל להתנייד, אשר איננו שולט בצרכיו, זקוק לעזרה בשביל להתקלח, לאכול וכך הלאה. במקרים כאלו נדרשת עזרה סיעודית, אשר לרוב ניתנת על ידי עובדים זרים לסיעוד. עובדים אלו מגיעים לארץ על מנת לעסוק בסיעוד ורק בתחום זה מותר להם לעסוק מבחינת החוק.

תנאים לזכאות

לא כל אדם זכאי לעזרה סיעודית! על מנת לקבל את הזכאות יש לעמוד בקריטריונים של המוסד לביטוח לאומי. התנאים לזכאות להעסקת עובדים זרים לסיעוד הם:
- על המבקש להיות תושב הארץ, אשר הגיע לגיל פרישה.
- הכנסותיו אינן עולות על סכומים הקבועים בחוק על פי תנאים הקבועים בחוק, כאשר קצבה חודשית, המשולמת לניצולי שואה על ידי מדינה אחרת, איננה נכללת בסך ההכנסה החודשית.
- האדם איננו מקבל קצבת נכות אחרת מהמוסד לביטוח לאומי.
- האדם זקוק לטיפול או להשגחה צמודים לתפקוד יום יומי או פן יזיק לעצמו או לאחרים ואיננו מסוגל לתפקד ללא הסיוע הסיעודי.
- האדם גר בביתו ולא במוסד סיעודי כלשהו.

לאחר קבלת ההחלטה

ראשית, עליכם לוודא, שהנכם זכאים להעסיק עובדים זרים לסיעוד במסגרת החוק. במידה וכן, השאלה הנשאלת היא כיצד בוחרים עובד זר? מן הסתם, אינכם צריכים לעשות סיבוב מסביב לעולם בחיפוש אחר עובדים זרים לסיעוד! מה שעליכם לעשות, זה ליצור קשר עם אחת או יותר מהמוסדות המתמחים בתחום ולהתייעץ עם נציגיהם להתאמה מושלמת בין הצרכים שלכם לבין האפשרויות העומדות בפניכם. אחת האפשרויות שלכם למטרה זו היא עמל ומעבר, אשר מתמחה בזכויות הזכאים לעזרה סיעודית.

תחילת התהליך

על מנת להתחיל את תהליך העסקת העובד מומלץ ביותר לבקש סיוע בהשגת היתר העסקה לעובד זר. הסיבה העיקרית לכך היא, שאינכם רוצים למצוא את עצמכם עוברים על החוק שלא במתכוון ואת יקירכם ללא העזרה, לה הם זקוקים כל כך. לשם כך, חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע ולא להסתמך על המזל! כמו כן, חשוב לציין בזמן הייעוץ, האם האדם הזקוק לסיוע של עובדים זרים לסיעוד הינו ניצול שואה. זאת משום ש"הקרן לרווחת ניצולי שואה" נרתמת לעזרת ניצולי השואה ומאפשרת להם סיוע נוסף כגון טיפול סיעודי מורחב לניצולי שואה.

סיוע נקודתי

הצורך בעזרתם של עובדים זרים לסיעוד לא תמיד מגיע רק בגיל הזהב. לעתים, הצורך מפתיע אותנו באמצע חיינו ואנו מוצאים את עצמנו נזקקים לעזרה סיעודית לאחר ניתוח או אשפוז. כמובן, ככל שמדובר באדם מבוגר יותר, כך התקופה עלולה להיות ממושכת יותר וקשה יותר. יחד עם זאת, גם אנשים צעירים לאחר ניתוחים או הליכים רפואיים אחרים עלולים להזדקק לעזרה סיעודית בתפקוד היום יומי. גם במקרים כאלו מומלץ וחשוב ביותר להתייעץ עם מומחים להתאמה בין האדם הזקוק לעזרה לבין המטפל למרות שמדובר בעזרה זמנית ולא קבועה.

במידה ואדם זקוק לעובדים זרים לסיעוד בעת אשפוז, ניתן לקבלו למשך ארבעה עשר ימים דרך המוסד לביטוח לאומי.
לוגו אתר בטעינה
כל הזכויות שמורות לעמל ומעבר | מפת האתר