פרופ' רפי קרסו רדיו ללא הפסקה

פרופ' רפי קרסו רדיו ללא הפסקה

חפש מרכז
צור קשר
פרופ' רפי קרסו רדיו ללא הפסקה
פרופ' רפי קרסו רדיו ללא הפסקה

פרופ' רפי קרסו - על רשת עמל ומעבר


דברי פרופ' רפי קרסו ברדיו 103 - רדיו ללא הפסקה, ביום 22.6.12

פרופסור רפי קרסו: כותבת לי מאזינה אחרת שלפני כמה תוכניות דיברתי והזכרתי מי יכול לעזור במקרים של ירידה בתפקוד והיא כותבת שהאמא שלה, יש לה ירידה בתפקוד ומי יכול לעזור לה ומי יכול לייעץ לה מה לעשות וכל מיני דברים כאלה ואני הזכרתי ואכן דיברתי לפני כמה שבועות שכתב לי פקס אדם לגבי האבה שלו, יש כמה פרמטרים שהסיוע לאנשים מבוגרים תלוי בהם. אמרתי שישנה אפשרות לפנות לביטוח הלאומי ולקבל שם הדרכה אבל אני אז הזכרתי את רשת עמל ומעבר שיש להם שם מומחים, יש להם עובדים סוציאלי. מה שחשוב, הסיוע תלוי בכמה פרמטרים, הוא תלוי בגיל של החולה, הוא תלוי בבדיקה התפקודית, עד כמה הוא מסוגל לתפקד, עד כמה הוא מסוגל לשרת את עצמו. האם הוא מסוגל להתלבש לבד כן או לא, האם הוא מסוגל לדאוג לעצמו ולהכין לעצמו אוכל או כוס תה – כן או לא. האם הוא מסוגל להתרחץ לבד, האם אפשר לסמוך שהוא ייקח את הכדורים. אז הבדיקה התפקודית חשובה ומה שעוד חשוב זאת ההכנס הכספית. עכשיו, אז יש אפשרות גם ללא תשלום לפנות לרשת עמל ומעבר, הם יכולים לעובדת הסוציאלית לעזור בהליכים הבירוקרטים והטכניים, לראות עד כמה מגיע או לא מגיע ולפעמים יש להם גם אפשרות, יש להם גם רשת של מטפלות בית שאפשר לשלוח לכם מטפלת הביתה. אז את הדברים האלה אני עונה לשאלך, זה פחות או יותר מה שדיברתי בזמנו.

פרופ' רפי קרסו - אשפוזים לקשישים


דברי פרופ' רפי קרסו ברדיו 103 - רדיו ללא הפסקה, ביום 31.5.12

פרופ' רפי קרסו : ואני רוצה לקרוא לכם פקס שקיבלתי. כותבת לי מאזינה: שלום פרופ' קרסו. בזמן האחרון אני שומע הרבה על אשפוזים מוסדיים לקשישים. ויש לי בעיה להחליט לגבי, לגבי ההורים שלי. אבי אדם קשיש ואני מתלבט אם להכניס אותו למסגרת מוסדית. האם מקבלים עזרה מהמדינה? מה היא הפרוצדורה? אני אשמח לדעת. מי משלם את הכסף? האם המדינה משתתפת? יש מי שיכול לענות לי על כל השאלות האלה מבלי להיכנס להוצאות כספיות?

אז תשמע, קודם כל אנחנו חיים במדינת רווחה, אז אפשר לפנות ללשכת הבריאות המקומית בעיר הולדתו, או בעיר... לא בעיר הולדתו, סליחה, בעיר מגוריו של הקרוב שלך. ובלשכת הבריאות המקומית או המחוזית, תלוי איפה אתה גר, הם יכולים לענות לך על השאלות. אתה צריך לבוא עם כל החומר הרפואי, עם דו"ח מעובדת סוציאלית והם יציעו לך, הם יכולים לתת לך הצעות, גם במוסד לביטוח לאומי אפשר לקבל עצות. אבל זאת פרוצדורה. עכשיו יש אפשרות אחרת, אני נדמה לי דיברתי עליה לפני כמה זמן. יש חברה שנקראת עמל ומעבר שהם נותנים ייעוץ חינם. ובעמל ומעבר הם יוכלו לתת לך גם לגבי תהליך המימון מול משרד הבריאות, מה משרד הבריאות נותן, מה משרד הבריאות לא נותן. האם אתה צריך להשתתף בתחזוקה של האבא או לא. יש להם גם בתי אבות בפיזור נרחב, בקיבוצים, כמעט בכל הארץ. ויש להם במקרים אחרים גם שירות של מטפלות שהם יכולים לשלוח אותם ולתת לאבא שלך טיפול כמעט כמעט סיעודי עם מטפלות בבית. אז אני מציע לך תנסה להתקשר לעמל ומעבר ולקבל את מירב האינפורמציה שאתה יכול לקבל.


פרופ' רפי קרסו - המלצה על רשת עמל

דברי פרופ' רפי קרסו ברדיו 103 - רדיו ללא הפסקה, ביום 18.5.12

פרופ' רפי קרסו: "אני רוצה לקרוא לכם פקס שקיבלתי וכותב לי מאזין: שלום פרופסור. בשנה האחרונה מצבה הבריאותי של אימי הדרדר מאוד. אני מתלבט האם מתאים להכניס אותה למסגרת מוסדית, עם מי כדאי להתיעץ, האם ניתן ללא התחיבות כספית?"

"אז תקשיב אלי, אתה מדבר על שני דברים. קודם כל המצב של האימא שלך הדרדר ואני לא אדע עד כמה הוא הידרדר וגם אתה לא יודע להעריך את זה. אז אתה זקוק קודם כל לעזרה יעוצית שאתה צריך לקבל אותה מבעל מקצוע, מאיזה עובד סוציאלי ומישהו שמכיר את התחום, שיבדוק את האימא, שיבדוק את המשפחה, שיראה מהם הנתונים והוא יכול להגיד לך האם האימא מתאימה לבית, האם אפשר לעזור לה במסגרת הבית, האם כדאי להעביר אותה לאיזשהו מוסד סיעודי. אני לא יודע איפה אתה נמצא אבל ישנה רשת עמל ומעבר. ברשת עמל ומעבר יש להם גם את המוסדות שלהם שהם הבתים הסיעודים שנמצאים לדעתי בכל הארץ, וגם יש להם את היעוץ של מטפלות בית שיכולות לבוא לפי הצרכים שלך ולעזור לך שם. כלומר אתה יכול , הצרכים משתנים מחולה לחולה, מאדם לאדם, משפחה למשפחה. לראות כמה שעות היא מקבלת מהביטוח הלאומי. כמה שעות צריכים להוסיף לה, אם מגיע לה או לא מגיע לה. אז אני מציע לך לניסיוני הטוב לפנות באמת להתיעץ עם עמל ומעבר. הם ישלחו את המומחים שלהם, הם יבדקו את האימא. הם יראו קודם כל מה המצב בבית, הם יראו מה, האם היא מתאימה לקבל טיפול בבית לפי חוק סיעוד. יש חוק סיעוד שמשלם עבור הטיפולים, ואם לא, אז אם היא לא מתאימה לטיפול בבית אז להעביר אותה לאחד מהבתים הסיעודיים שאמנם זה לא אותם אחוזות מפוארות אבל אלה בתים מאוד מקצועיים ומאוד סולידים ויפים ושם אתה יכול לקבל את המענה ואת ההפניה הנכונה או לעזרה בבית או לבית סיעודי. ושיהיה לך בהצלחה. "
לוגו אתר בטעינה
כל הזכויות שמורות לעמל ומעבר | מפת האתר