ת.ל.מ

ת.ל.מ

חפש מרכז
צור קשר
ת.ל.מ
ת.ל.מ
טיפול פסיכולוגי, ייעוץ, אבחון והכשרה
קבוצת עמל מציעה שירותי טיפול פסיכולוגי, ייעוץ אבחון והכשרה המסופקים על ידי ת.ל.מ.

ת.ל.מ. - רשת ארצית לטיפול פסיכולוגי, ייעוץ ואבחון - הנה רשת וותיקה ובעלת מוניטין המספקת זה 60 שנים את שירותיה למגזר הפרטי והציבורי. לת.ל.מ חמישה עשר מרכזים מקצועיים בפריסה ארצית ובניהם: ת.ל.מ תל אביב (כולל שלוחת פתח תקווה), ת.ל.מ ירושלים (כולל שלוחת מודיעין), ת.ל.מ אורנים, ת.ל.מ אשדוד, ת.ל.מ. אשכול, ת.ל.מ חדרה, ת.ל.מ. רעננה, ת.ל.מ אשקלון, ת.ל.מ. באר שבע, ת.ל.מ. ברנר, ת.ל.מ יואב ומכון ת.ל.מ.

בצוות המקצועי של הרשת למעלה מ- 400 אנשי מקצוע ותיקים, מנוסים ומומחים המטפלים בילדים, מתבגרים, מבוגרים, זוגות ומשפחות באמצעות פסיכותרפיה ובמגוון גישות טיפוליות. בין המומחים גם פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מומחים ב- טיפול זוגי ומשפחתי, רופאה נוירו-פדיאטרית, מטפלים בהבעה, ביצירה ובתנועה ומאבחנים דידקטיים.
דרכי הטיפול של הצוות מגוונות וכוללות טיפול פרטני או קבוצתי וכן טיפול זוגי ומשפחתי. בסניפי ת.ל.מ השונים מתבצעים גם אבחונים – אבחון פסיכו דידקטי, אבחון פסיכולוגי, אבחון הפרעות קשב וריכוז, אבחון וטיפול פסיכיאטרי ועוד.

בין מגוון הטיפולים המוצעים על ידי הצוות של ת.ל.מ.:
טיפולי CBT - טיפול פסיכולוגי בשיטה קוגניטיבית התנהגותית (CBT ) כולל מספר שיטות טיפוליות המתבססות על הטענה כי מקורן של בעיות פסיכולוגיות רבות הוא ב"למידה התנהגותית" ובתהליכי חשיבה שגויים. הגישה מתמקדת בטיפול עצמו ומדגישה את הדרכים לפתרון ההפרעה ולא את מקורותיה. הפתרון, מוביל גם לשינוי בהרגשה וברגשות.
טיפול קוגנטיבי התנהגותי מאפשר להתמודד עם חרדה, דיכאון, הפרעות התנהגות כגון אלימות, הפרעות קשב וריכוז (ADHD) ועוד.

טיפול דינמי - טיפול קצר מועד או ארוך טווח המתייחס להיבטים לא מודעים של הנפש. בטיפול עוסקים בקשיים שונים באמצעות ההתמקדות בעצמי ובמפגש בין מטפל סובייקטיבי למטופל סובייקטיבי. בתוך מפגש זה יתבוננו המטפל והמטופל על הקונפליקטים וההתרחשויות השונות בתוך חדר הטיפולים. השיטה מתאימה למעוניינים לבחון את חייהם, יחסיהם עם בני הזוג, ההורים, הילדים ועוד. טיפול פסיכולוגי אקלקטי - טיפול המשלב גישות שונות בטיפול קצר מועד או בטיפול ארוך טווח. הגישה ניזונה ממספר גופי ידע המעצבים את גישתם הייחודית לטיפול ולעזרה. בעזרת טכניקות השאובות מגישות שונות יכול המטפל להתאים את הטיפול לבעיה הספציפית ולאישיותו של המטופל. הגישה מאפשרת למטפל גמישות בדרך בה הוא מגיש עזרה לכל אחד ממטופליו השונים והתאמה מרבית לצרכיהם.

תרפיה באומנות - טיפול באמצעים אומנותיים המבוסס על תהליך יצירתי המסייע להשגת שיפור בבריאותו הנפשית של המטופל. תרפיה באומנות מתאימה לילדים למתבגרים ולמבוגרים ולמגוון רחב של נושאים ובעיות כגון חרדה, דיכאון, בעיות משפחתיות, התעללות ואלימות במשפחה, אובדן, טראומה ועוד.

מכון ת.ל.מ. מתמקד בהכשרת מטפלים באמצעות הדרכה, הכשרה, ימי עיון והשתלמויות מגוונות.
מאז הקמתו (1979) הכשיר המכון אלפי מטפלים, רבים מהם, בין טובי המטפלים הקיימים כיום בארץ.
בשנה"ל תשע"ב יילמדו במכון מגוון מסלולים מרתקים:
פסיכותרפיה דינמית זוגית, פסיכותרפיה בילדים ונוער, טיפול דינמי בילדים, הנחיית קבוצות, טיפול זוגי ומשפחתי, פגיעות מיניות, ייעוץ גרונטולוגי ועוד.

בנוסף, מוצעות לקהל הרחב מגוון הרצאות מרתקות עם טובי המרצים בארץ, ביניהם : ד"ר חיים שפירא, פרופ′ מולי להד, דוד בנאי ועוד רבים וטובים.

https://www.telem.org.il

לוגו אתר בטעינה
כל הזכויות שמורות לעמל ומעבר | מפת האתר