שירותי סמך מקצועיים

שירותי סמך מקצועיים

חפש מרכז
צור קשר
שירותי סמך מקצועיים
שירותי סמך מקצועיים
שירותי סמך – מקצועיים נועדו לסייע למשפחות או יחידים הנמצאים במצוקה או בשעת משבר, לעזור להם ולהדריכם במילוי משימות מוגדרות, כחלק מתכנית ההתערבות הטיפולית של העובדים הסוציאליים שבמחלקות לשירותים חברתיים.
ישנן המשפחות רבות המתמודדות עם קשיים עקב היעדרות של אחד או שני ההורים על רקע אשפוזים או מחלות כרוניות , הגורם לחוסר תפקוד הורי.

כמו כן, משפחות נוספות מתקשות בגידולם וחינוכם של ילד, או יותר מאחד, עם צרכים מיוחדים.
בכל אחד מהמקרים הללו, מציאות זו מפרה את האיזון בתוך המשפחה בכך שמשאבים נפשיים וחומרניים מופנים לטובת בן בית מסוים ועל חשבון אחרים במשפחה.

במקרה של האוכלוסיות המיוחדות, מתן שירות סיוע יאפשר פיתוח מיומנויות תפקודיות של הילד, יאפשר להשאירו בחיק משפחתו ובמסגרת הקהילה הנורמטיבית והטבעית שלו ויאפשר פינוי זמן לבני המשפחה האחרים.
עובדי סמך מקצועיים פועלים ברמות התערבות שונות לפי סוגי הטיפול ומצב התפקוד של היחיד או המשפחה במטרה לשפר, לשנות, לשמר או למנוע הדרדרות במצב התפקודי של המטופל.

השירותים ניתנים בביתו של המטופל או בסביבתו הטבעית כגון : גן ילדים, תעסוקה, פנאי ו/או שירותים שונים בקהילה.

למי מיועד השירות?

השירות מיועד לכל אדם או משפחה המוכרים על ידי המחלקות לשירותים חברתיים ובכל אחד מהאגפים/שירותים/ יחידות של משרד הרווחה, כגון: אגף השיקום, אגף לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית (פיגור שכלי ), השירות לרווחת הפרט והמשפחה, השירות לזקן, השירות לילד ונוער והיחידה בטיפול באדם עם אוטיזם.

למי פונים לקבלת השירות?

יש לפנות ישירות לעובד/ת סוציאלי/ת של המחלקה לשירותים חברתיים בה רשומים ,תערך בדיקת זכאות לשירות. השירות כרוך ברוב המקרים, בהשתתפות עצמית.

נכון להיום שירותי סמך מקצועיים מופעלים בסניפים הבאים:
לוגו אתר בטעינה
כל הזכויות שמורות לעמל ומעבר | מפת האתר